Zákaznická linka: +420 703 30 00 70
Pondělí až pátek: 8:00–16:00 hodin

Neomezené volání pro každého? Prozkoumejte, zda se vám skutečně vyplatí

Publikováno: 30.9.2015

Není žádným tajemstvím, že neomezené volání se těší stále větší oblibě. Zatímco ještě před pár lety na něj dosáhla jen hrstka vyvolených, která za něj i tak draze zaplatila, dnes je neomezené volání stále dostupnější. Nemusíte si lámat hlavu jak dlouho a s kým telefonujete, nemusíte přemýšlet nad tím, jestli ještě máte volné minuty, nebo jestli už voláte za „plnou palbu“. Zkrátka a jednoduše voláte, voláte a voláte a k tomu platíte fixní cenu, která vás nepřekvapí. Jenže neomezené volání není pro každého a navíc i zdánlivě výhodná nabídka může skrývat ony pověstné háčky.

Neomezené volání pro každého? Prozkoumejte, zda se vám skutečně vyplatí

Jestli je neomezené volání právě pro vás a na co si při výběru toho ideálního dát pozor? Sepsali jsme pár užitečných rad, které vám pomohou si vše ujasnit.

Zapátrejte v domácím archivu

Ať už vybíráte běžný tarif, uvažujete o změně operátora nebo si brousíte zuby na nabídky neomezeného volání, bez statistiky to nepůjde. Připravte si faktury alespoň za poslední tři měsíce a pusťte se do počítání.

Nejprve si spočítejte, kolik minut měsíčně v průměru provoláte. Pak si spočítejte průměrnou cenu za minutu hovoru a nakonec si poznamenejte také počet odeslaných SMS a množství spotřebovaných dat. Určitě nesmíte zapomenout započítat také volné minuty a do průměrné ceny promítnout i to, jestli voláte nejvíce v rámci své sítě, nebo v rámci sítí jiných operátorů.

Hurá na průzkum

Když máte svou osobní statistiku hotovou, pusťte se do zkoumání nabídek. Můžete postupně projít internetové stránky všech dostupných operátorů a podle vlastního uvážení vybrat nabídku, která se vám líbí nejvíce. Připravte se ale na to, že vám takový postup zabere nemalé množství času a dost možná se ani nedostanete ke všem nabídkám.

Naštěstí ale existuje způsob, jak si práci zjednodušit a ušetřit spoustu drahocenného času. Existují totiž také různé srovnávače tarifů, které vám práci usnadní. Stačí údaje z osobní statistiky naťukat do Kalkulačky cen a za pár vteřin budete mít jasno. Kalkulačka vám udělá nabídku na míru s ohledem na vaše potřeby a osobní preference. Jednoduše tak zjistíte, nejen které volání je nejlevnější, ale zda by se vám spíše než neomezené volání, nevyplatil běžný tarif.

Vybírejte s rozmyslem

Teď, když už máte o nabídkách operátorů přehled, je na čase zamyslet se nad vlastními preferencemi. V první řadě si spočítejte, kolik v průměru za měsíc utratíte nejen za volání, ale také za SMS zprávy a další služby. Výsledek si porovnejte s nabídkami operátorů a pusťte se do přemýšlení. Pokud se výsledná částka nápadně blíží cenovým nabídkám za neomezené volání, určitě tato varianta stojí za zvážení.

Obraťte se na odborníky

I když se vám nabídky zdají extrémně výhodné a lákavé, nikdy nejednejte s horkou hlavou. Nízké ceny neomezených tarifů jsou totiž, zejména u virtuálních operátorů, často vykoupeny řadou nevýhod. Někteří operátoři nabízejí neomezené volání bez nutnosti uzavření smlouvy na dobu určitou, v rámci balíčku ale nenabízejí například mobilní data. Každý e-mail, který otevřete, každé video, které zhlédnete a každý článek, který si přečtete, potom zaplatíte zvlášť. Jiní operátoři zase podmiňují pořízení výhodného tarifu nákupem mobilního telefonu z jejich nabídky, další si potom naúčtují aktivaci SIM karty i poplatek za převedení vašeho telefonního čísla. Zdánlivě levné volání se vám pak může pěkně prodražit. Není proto vůbec od věci vybírat lepší nabídku s pomocí odborníků, kteří pohlídají, abyste se nenechali napálit.

Zákaznická linka: +420 703 30 00 70
Pondělí až pátek: 8:00–16:00 hodin

Vaše zlatá rybka na dosah!

Zdarma porovnáme výhodnost tarifních služeb a najdeme vám ideální kombinaci mobilních, internetových a televizních služeb.

Chci porovnat tarify ›
© 2015 - 2024 CentrumTarifu.cz | Cookies
Vytvořil: Reklalink s.r.o.