Zákaznická linka: +420 703 30 00 70
Pondělí až pátek: 8:00–16:00 hodin

Srovnávání tarifů - online služba, která vám pomůže vybrat nejvýhodnější volání

Publikováno: 10.9.2015

Říká se, že nejhorší pro člověka je, když má možnost výběru. A čím více možností, tím je celý proces složitější. Ve světě mobilních služeb tomu není jinak - možností existuje bezpočet, tak jak vybrat nabídku, která mi sedne nejvíc? Chytrou odpověď na tuto otázku nalezli poskytovatelé webových služeb, které srovnání tarifů dostupných na trhu provedou za vás. Jak fungují srovnávače tarifů a jak vám mohou usnadnit život?

Srovnávání tarifů - online služba, která vám pomůže vybrat nejvýhodnější volání

Od tištěných prospektů k webové kalkulačce

Ještě na začátku tohoto tisíciletí vládli mobilnímu trhu operátoři velké trojky (Vodafone, T-mobile a O2). Oběhnout pár prodejen, pobrat letáky a nad šálkem kávy či čaje vybrat podle svého uvážení to nejlepší, co tehdejší trh nabízel, nebyl zas tak velký problém. Jenže v roce 2013 došlo na trhu s mobilními službami k převratu a na scénu začaly vstupovat desítky nových virtuálních operátorů. A i když dnes má doma internet téměř každý, komu by se chtělo sedět dlouhé hodiny nad všemi nabídkami a místo četby oblíbené knížky nebo sledování zajímavého filmu trávit čas u srovnávání tarifů. A tak přišel čas na to, aby pár šikovných lidí dalo hlavy dohromady a vymyslelo způsob, jak celý proces srovnávání tarifů zjednodušit a běžnému smrtelníkovi hlavně ulehčit. A právě tehdy začaly vznikat první kalkulačky, či srovnávače chcete-li, mobilních tarifů.

Jejich účel je prostý. Zpracovat informace zadané uživatelem a na základě jeho požadavků a preferencí nabídnout přehled toho nejlepšího, co současný trh mobilních služeb nabízí. A co k tomu všemu budete potřebovat? Není toho mnoho! Postačí vám připojení k internetu, počítač, několik posledních vyúčtování za mobilní služby, tužka a papír. Pak už se můžete střemhlav vrhnout na srovnávání tarifů.

Jak fungují srovnávače tarifů

V jednoduchých kalkulačkách budete do políček vyplňovat jen několik málo údajů. Stačí vědět, jakého máte operátora a zda spadá do kategorie mobilních nebo virtuálních operátorů. Dále musíte znát počet provolaných minut, odeslaných SMS zpráv, prosurfovaných mobilních dat (případně limit FUP u vašeho stávajícího operátora) a samozřejmě měsíční útratu. To všechno ideálně v průměru za nejméně poslední tři měsíce. Pak už jen odkliknete příslušné tlačítko a kalkulačka vyřeší jinak zdlouhavé srovnávání tarifů za vás. Během několika vteřin vše vyhodnotí a sestaví vám přehlednou nabídku mobilních a virtuálních operátorů, seřazenou hezky od toho nejlevnějšího.

Pokud se však do srovnávání tarifů chcete pouštět hlouběji, neobejdete se bez své podrobné osobní statistiky. I zde budete potřebovat vyúčtování za alespoň poslední tři měsíce, jen jednotlivé položky musíte prozkoumat trochu více. Pokročilá kalkulačka po vás totiž bude vyžadovat i takové údaje, jako je počet provolaných minut a odeslaných SMS do vlastní sítě, do sítě jiných operátorů i na pevnou linku. Čím přesnější data do aplikace zadáte, tím větší máte jistotu, že vám kalkulátor vybere skutečně výhodné a levné volání, neomezený tarif či další služby, které potřebujete.

I když jste možná zákazníkem velké trojky a se službami, které máte k dispozici, jste naprosto spokojeni, mít přehled o tom, co a za kolik současný svět mobilních služeb nabízí, se přece může hodit. Srovnávání tarifů vám navíc nezabere mnohem méně času, než třeba cesta na prodejnu mobilního operátora.

Zákaznická linka: +420 703 30 00 70
Pondělí až pátek: 8:00–16:00 hodin

Vaše zlatá rybka na dosah!

Zdarma porovnáme výhodnost tarifních služeb a najdeme vám ideální kombinaci mobilních, internetových a televizních služeb.

Chci porovnat tarify ›
© 2015 - 2024 CentrumTarifu.cz | Cookies
Vytvořil: Reklalink s.r.o.